Druga edycja Festiwalu Ireny Jarockiej

przez Helen Lewis

Finał konkursu, koncert gwiazd, wstawy i projekcja filmu „Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka” z Ireną Jarocką.

Festiwal ma na celu promowanie wokalistów, którzy są u progu kariery w świecie muzyki i piosenki. Ich udział w konkursie wokalnym ma pomóc zaprezentować się szerszej publiczności, a ufundowane nagrody pomóc utorować drogę do początków kariery na zawodowej estradzie i w kontakcie z mediami.

Napłynęły zgłoszenia z kraju i zagranicy. Ostatecznie jury rozpatrzyło 50 zgłoszeń. W jego składzie znaleźli się profesjonaliści: Krystyna Stańko, Krzysztof „Jary” Jaryczewski i Joanna Kraińska. Podobnie jak w roku ubiegłym, wysoki poziom spowodował dwukrotne obrady, w wyniku których jury do finału zakwalifikowało trzy osoby. To KATARZYNA JURASZ z Sosnowca, PAULINA RACZKOWSKA z Gdańska i JAN PIWOWARCZYK z Krakowa. Laureaci podczas koncertu przy akompaniamencie grupy muzycznej wykonali po 4 piosenki z repertuaru gwiazdy, w tym każdy kultową piosenkę „Odpływają kawiarenki” autorstwa Wojciecha Trzcińskiego (muzyka) i Jerzego Kleynego (słowa)

Laureaci otrzymali nagrody: Kryształowe Motyle (I miejsce Paulina Raczkowska, II miejsce Jan Piwowarczyk i III miejsce Katarzyna Jurasz), nagrody finansowe i rzeczowe, nagranie i wydanie promocyjne płyty SP.

Gwiazda wieczoru: WANDA KWIETNIEWSKA decyzją kapituły złożonej z organizatorów, została uhonorowana specjalną nagrodą dla polskiej wokalistki, która włożyła ogromny wkład w rozwój i popularyzację muzyki i piosenki. Tą nagrodą jest „KARMINOWY MOTYL” przyznawany na Festiwalu każdego roku.
Tego wieczoru zabrzmiały nie tylko największe przeboje Ireny Jarockiej, ale również takie hity jak: Nie będę Julią, Śmierć w dyskotece czy Hi-Fi.

Oprócz tego:

  • koncert Julii Lejman, laureatki I edycji Festiwalu
  • wystawa pt. „Irena Jarocka w obiektywie Justyny Steczkowskiej”
  • Kino Letnie „Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka” z Ireną Jarocką w roli głównej
  • stoisko z wydawnictwami związanymi z Ireną Jarocką. Swoje 3 książki poświęcone piosenkarce prezentowała i podpisywała znana publicystka, biografistka, autorka biografii wielu gwiazd - Mariola Pryzwan. Nowością jest książka Rafała Podrazy „13 historii ukrytych w historii - JAROCKA”.

Wśród widzów pojawili się też artyści, którzy blisko współpracowali i przyjaźnili się z Ireną Jarocką oraz wierni od kilkudziesięciu lat fani z całego kraju.

Cały koncert rejestrowany i emitowany LIVE w internecie przez Dziennik Berliński.

Partnerzy: Miasto Gdańsk, Lasy Państwowe, ZAiKS, Mega Music, Ergo Domy, Audioplanet, Royal Apple, Trefl,

Patroni medialni: Radio Plus, Damosfera, gdańsk.pl, Trójmiasto.pl, Dziennik Berliński, Pepe.TV

Organizatorzy: Gdański Archipelag Kultury, GAK Winda, Fundacja Ireny Jarockiej, Stowarzyszenie Cygnus.

Festiwal Ireny Jarockiej

Data: 6 sierpnia 2022 g. 19:00 – 00:00

Miejsce: Teatr Leśny, Gdańsk ul. Jaśkowa Dolina 45

www.festiwaljarockiej.pl
facebook.com/festiwaljarockiej

Informacji o Festiwalu udziela Dyrektor Artystyczny – Wojciech Korzeniewski +48 602 297 251

Fot. Justyna Steczkowska

Wróć

Aktualności

To jest Judith Butler
Unijny cyrk
Wybory 2023 - wrażenia
FUNK YOU!

Wydarzenia

> Maj 2024 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31