KATE - „Zachłysnę się”

przez Helen Lewis

Fot. Alicja Zebruń

Po debiutanckim singlu „Dalej, dalej” Kate Dąbrowskiej przedstawiamy jej najnowszą piosenkę „Zachłysnę się”, stworzony wspólnie z Piotrem Siejką, cenionym kompozytorem, który pisał m.in. dla Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej, Łukasza Zagrobelnego i Kasi Cerekwickiej. Na planie wideoklipu artystka wystąpiła z aktorem Andrzejem Młynarczykiem, a Miejscem nagrań było malownicze miejsce Talaria Spa. Większość scen nagrano w plenerze w pięknej jesiennej aurze.

Przedpremiera utworu „Zachłysnę się” odbyła się podczas tegorocznej 88 edycji Gali Mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego, natomiast premiera telewizyjna odbyła się 31 sierpnia 2023 w programie Dzień dobry TVN. Piosenka zaprezentowana była też niedawno w Programie I Polskiego Radia.

Artystka utożsamia się ze swoim utworem:

„Tekst piosenki „Zachłysnę się” jest dla mnie bardzo osobisty. Opowiada o tym, że prawdziwa miłość motywuje, dodaje skrzydeł. Chciałam, aby piosenka była optymistyczna i podniosła wibracje serc. Ważna jest w tym dla mnie autentyczność, naturalność i przekazanie siły płynącej z moich doświadczeń. Już na etapie pisania teksu, wyobrażałam sobie, jak będzie wyglądał klip”.

Piotr Siejka doskonale oddał w brzmieniu piosenki energię i emocje, które chciałam przekazać odbiorcom. To jest bardzo ważne otaczać się osobami, które w nas uwierzą i dodają nam skrzydeł. Zatem moje doświadczenia życiowe łatwo odczytać w tekstach, które piszę."

Przy tworzeniu swoich poprzednich singli artystka współpracowała m.in. z założycielem De Mono - Markiem Kościkiewiczem, gitarzystą zespołu Red Lips, Łukaszem Lazerem oraz gitarzystą zespołu Feel, Jasiem Kidawą.

Kate pracuje już nad nowymi piosenkami. Szykuje się do wydania całego albumu:

„Aktualnie jestem na etapie tworzenia kolejnych piosenek do płyty. Szykuję dla moich słuchaczy kolejną dawkę dobrej energii. O moich koncertach oraz twórczości można dowiedzieć się na moich portalach społecznościowych”.

Wokalistka wspiera swoimi koncertami inicjatywy charytatywne zarówno aktorki Ewy Błaszczyk na rzecz kliniki Budzik jak i organizację SOS Wioski Dziecięce.

„Liczy się cel. Jeśli wiem, że pomagam przez swoje teksty i przez swoją muzykę innym ludziom, bez względu na to, czy będzie to może mniejsza garstka czy większa grupa ludzi i wniosę coś dobrego, to dla mnie ma to ogromny sens.”

Wróć

KULTUR NEWS

Wernisaż Jana Sabiniarza
Miłosna Pułapka
Sposób na Blondynkę
Premiera!

Wydarzenia

> Lipiec 2024 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31